१४ जेष्ठ २०८१, सोमबार

भेरि नगरपालिका वडा न १पिपेमा आधारभूत सिलाई कटाई तालिम संचालन

जाजरकोट । भेरि नगरपालिका वडा न १ पिपेमा ४५ दिने महिला उद्येमशिल आधारभूत सिलाई कटाई तालिम संचालन भयकाे छ ।

भेरि नगरपालिका खलंगा जाजरकोटकाे आर्थिक सहयाेगमा संचालन भयकाे उक्त तालिमलाई वडा न १ ले समन्वय गरेकाे छ भने दिल टेलर्स भेनपा १ ले आयाेजककाे जिम्मा लिई २ जना प्रशिक्षक ,दिनेश परियार र गणेश परियारलाई ताेकि तालिम संचालन भयकाे  हाे ।

महिलाहरुलाई सीप सिकाई उद्धमशिल तथा आत्मनिर्भर बनाउनका लागि तालिम संचालन गरियकाे वडा अध्यक्ष दिपक रानाले बताय । आधारभूत तालिममा २५जना महिलाहरुले सीप सिकिरहेका छन । तालिम असाढ २० गते सम्म संचालन हुनेछ बताएको छ ।

उक्त तालिमका लागि भेरि नगरपालिकाले ३लाख ५० हजार सहयाेग गरेकाे छ भने ५५हजार दिल टेलर्सले ब्यहाेर्ने गरि जम्मा ४ लाख ५ हजार लागतमा विभिन्न सिकाई सम्बन्धि  प्राबिधिक सामान खरिद र सहभागिलाई खाजाकाे र भत्ताको ब्यवस्था गरि तालिम संचालन गरियकाे संचालक  दिनेश परियारले जानकारी दिय । बिशेष गरि साे वडाका सबै टाेलका बिपन्न र द्वन्द्व पिडित महिलाहरूलाई लाभ मिल्ले गरि तालिम संचालन गरियकाे हाे ।