१३ फाल्गुन २०८०, आईतवार

ललिता निवासको जग्गामा महानगरले लगाने भयाे काँडेतार

काठमाडौं।काठमाडौं महानगरपालिकाले ललिता निवासको जग्गा बचाउन काँडेतार लगाउनेे भयकाे छ।आइतबार दिउँसो महानगर प्रहरीको टोली सोही क्षेत्र पुगेर दुई दिनभित्र अनाधिकृत संरचना हटाउन दिर्नेशन दिँदै सूचना टाँस समेत गरेको छ।

महानगरपालिकाको ४ नम्बर वडामा पर्ने बालुवाटारस्थित ललिता निवास र त्यसले खर्चेको जग्गामा भवन निर्माण गर्न महानगरपालिकाले स्वीकृति नदिने भएको छ।१४३ राेपनि जग्गा रहेकाे ललिता निवास वरिपरिको जग्गा हाल विभिन्न ब्यक्ति हरुले हिनामिना गरेकाे भन्दै पक्राउ समेत परेका छन । र भाटभटेनि सुपर मार्केट का संचालक मीन बहादुर गुरुङ काे नाममा केही जग्गा रहेकाले उनी अहिले अनुसन्धानका लागि पक्राउ परेका छन ।

अब उक्त जग्गामा बनेका संरचनाको निर्माण सम्पन्नाको प्रमाणपत्र समेत जारी नहुने महानगरपालिकाले एक विज्ञप्तिमार्फत जनाएको छ।

उक्त क्षेत्रको कुनै जग्गामा भवन निर्माण कार्य भइरहेको भए सो कार्य रोक्का राख्न सरोकारवालाहरुलाई जानकारी समेत गराइएको छ।

यदी कसैले उल्लेखित क्षेत्रभित्रका जग्गामा भवन संरचना निर्माण गरेमा स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन, २०७४ को दफा ३९ बमोजिम त्यस्तो भवन संरचना भत्काइनेछ र भत्काउँदा लागेको खर्च समेत संवद्ध घरधनीबाट सरकारी बाँकी सरह असूल उपर गरिने महानगरपालिकाले भनेको छ।